Marka ProForm, od jakiegoś czasu obecna również na polskim rynku, dokłada starań, by swoim użytkownikom dostarczać niekonwencjonalnych i ciekawych rozwiązań, tak, by ich treningi były ciekawe i urozmaicone. Ciekawym rozwiązaniem jest dedykowany do użytku domowego Stepper / Orbitrek  HIIT Trainer Proform, który jak wspomniano, łączy w sobie dwa urządzenia: stepper oraz orbitrek.

Konstrukcja HIIT Trainer ProForm

Urządzenie wykonano z najwyższą dbałością i z wysokiej jakości materiałów. Gwarantuje to trwałość i wysoką jakość urządzenia, jak również jego wydajną i płynną pracę. Jest dość kompaktowy (wymiary 132 x 74 x 170 cm – dł. x szer. x wys.), dzięki czemu sprawdzi się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Płynność ruchu gwarantuje ważące 13 kg koło zamachowe.

Orbitrek – Stepper HIIT Trainer ProForm

Ergonomia

Podczas ćwiczeń stopy użytkownika ustawione są na szerokich, amortyzowanych płozach. Ręce kładziemy na pokrytych antypoślizgowym materiałem ramionach. Mają one bardzo ciekawy kształt, dzięki któremu ułożenie rąk może być naprawdę wielopozycyjne. Można je również trzymać na nieruchomych uchwytach.

Sprzęt cardio dla niezdecydowanych

Współczesny rynek oferuje nam bardzo wiele różnych sprzętów, więc jeśli nie wiesz, na który się zdecydować, to HIIT Trainer Proform będzie w sam raz dla Ciebie. Ruch, jaki wykonuje się na maszynie przypomina zarówno orbitreka (stopy wędrują po niewielkiej elipsie – długość kroku 13 cm, ręce na ruchomych ramionach), jak i stepper (krok jest dość wysoki – 25 cm). Jak wyglądają ćwiczenia na maszynie, można zobaczyć na poniższym filmie.

Takie rozwiązanie pozwala nie tylko spalić mnóstwo kalorii, ale również bardziej zaangażować mięśnie pośladkowe.

Regulowany opór

Oporem steruje się elektronicznie, w skali 1 – 24, dzięki czemu można ćwiczyć na bardzo wielu poziomach intensywności, i zadowolone będą zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Co więcej, urządzenie wyposażono w przyciski szybkiego wyboru oporu, które pozwalają na dynamiczne zmiany wartości.

Orbitrek – Stepper HIIT Trainer ProForm

Pomiar tętna

By dokładnie dopasować intensywność do celu ćwiczeń konieczny jest pomiar tętna. Hiit Trainer posiada służące do tego sensory dotykowe EKG Grip Pulse, umieszczone na nieruchomych uchwytach.

Programy i aplikacje

Trening na HIIT Trainer ProForm na pewno nie jest monotonny. Urządzenie wyposażono w 32 programy treningowe. Urządzenie jest też kompatybilne z aplikacją iFit.

Dodatkowe udogodnienia

Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia tableta i iPoda, wbudowane dwa głośniki,  podstawka na tablet oraz uchwyt na bidon.

Orbitrek – Stepper HIIT Trainer ProForm

Zobacz również:  Profesjonalne steppery treningowe SportsArt  |  Stepper Kettler Montana  |  Przykład treningu mięśni pośladków z obciążeniem i na stepperze  |  Jak wybrać stepper?

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować *

Trackbacks

  1. Sty 8th, 2018 21:23