Stepper jest doskonałym urządzeniem do treningu cardio – podczas godziny treningu można spalić od 500 do nawet 800 kcal (ilość zależy od płci, wieku, wagi, wytrenowania a także intensywności). To jeden z ulubionych sprzętów treningowych kobiet, ponieważ poa intensywnym spalaniem tkanki tłuszczowej, oferuje on również modelowanie nóg i pośladków, na czym większości Pań jak wiadomo bardzo zależy. Jednym z najbardziej zaawansowanych stepperów do użytku domowego jest model Stepper Kettler Montana (można go również wykorzystywać pół-komercyjnie, w małych klubach czy siłowniach hotelowych). Jego konstrukcja jest wytrzymała i daje poczucie stabilności.

Stepper Kettler Montana

Dużą wygodę zapewnia też umieszczona z przodu, ergonomiczna poręcz.

Pozwala ona na wykonywanie ćwiczeń w różnych pozycjach (pozycja bardziej pochylona sprzyja pracy mięśni pośladków, a trudno ją utrzymać bez poręczy), jest również przydatna dla osób, które mają problem z utrzymaniem równowagi. Posiada również regulację siły oporu (tłoki hydrauliczne), dzięki czemu intensywność można dostosować do indywidualnych potrzeb i predyspozycji użytkownika.

Stepper Kettler Montana

Stepper Kettler Montana – komputer

Z przodu stepper Kettler Montana umieszczony komputer wyświetlający 6 funkcji (m.in. czas, kadencja czy przybliżona ilość spalonych kalorii). Możliwe jest również wprowadzenie wartości docelowych (komputer odmierza wtedy „w dół”). Ponadto stepper oferuje możliwość pomiaru tętna, należy jednak wyposażyć się dodatkowo w bezprzewodowy pas telemetryczny.

Stepper Kettler Montana komputer

Źródło zdjęć: oficjalna strona marki Kettler.

 

Dane techniczne:

Wymiary (dł. x szer. x wys.): 95 x 80 x 155 cm

Maksymalna waga użytkownika: 110 kg

System oporu: tłokowy (2 tłoki hydrauliczne)

 

Zobacz również:  Jak wybrać stepper?  |  Zalety steppera  |  Przykładowy trening pośladków  |  Rodzaje stepperów

 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować *