Szukasz pełnej wyzwań alternatywy dla bieżni? Z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę niezwykle efektywnego Bowflex Max Trainer M5. Ta kompaktowa maszyna do użytku domowego została zaprojektowana tak, by przewyższać bieżnie na kilka różnych sposobów. Angażuje całe ciało, nie wpływa negatywnie na stawy i jest stworzona do szybkiego spalania kalorii. Można na niej spalać kalorie 2,5 x szybciej, niż na bieżni!

Stepper Max Trainer M5 Bowflex

Jak to działa?

Max Trainer M5 ma 16 poziomów oporu. Dolna część ciała pracuje w ruchu eliptycznym lub takim, jak podczas wchodzenia po schodach, zależnie od ustawień. Górna część ciała wzmacnia się przy wykorzystaniu ruchomych ramion. Brzmi podobnie do większości orbitreków, ale prawda jest taka, że M5 może być dwa razy efektywniejszy w modelowaniu ciała.

Maszyny, które nie wywierają nacisków na stawy, takie jak Bowflex M5 są popularne między innymi dlatego, że minimalizują ryzyko urazów. Podczas ćwiczeń na M5, inaczej niż na bieżni, stopy nigdy nie opuszczają podłoża. Płynny ruch jest delikatny dla stawów, a zerowy nacisk sprawia, że można ćwiczyć o wiele bardziej energicznie, niż zwykle.

Ten alternatywny dla bieżni sprzęt to najnowszy model w swojej serii. Oprócz wspomnianych 16 poziomów oporu ma też 9  programów. M5 może też zsynchronizować się z darmową aplikacją Max Trainer, dostępną na urządzenia IOS i Android.

Stepper Max Trainer M5 Bowflex

Zalety

Wspomniany już zerowy ucisk na stawy. Ciało pozostaje w stałym kontakcie z maszyną, nie uderza o nawierzchnię jak np. w przypadku bieżni. M5 może Ci pomóc w uniknięciu bólu pleców czy stawów, które często towarzyszą ćwiczeniom.

Wyższa intensywność. Ta zaleta odnosi się poniekąd do punktu powyżej. Jeśli trening przynosi nam jakiś dyskomfort czy ból, znacznie spada nasza wydajność i wytrzymałość. Z M5 nie tracisz energii, ponieważ Twoje ciało nie musi skupiać się na niwelowaniu niedogodności. Dzięki temu możesz ćwiczyć z większą intensywnością, nie zwiększając postrzeganego poziomu wysiłku. Możesz zyskać wspaniały trening całego ciała, wliczając w to rozgrzewkę i chłodzenie, a to wszystko w czasie poniżej 20 minut.

Trening górnej części ciała. Ruch górnej części ciała pomaga wyjaśnić, dlaczego Max Trainer ma przewagę nad bieżniami w szybkim spalaniu kalorii. Ruchome ramiona są znacznie skuteczniejsze, niż w większości trenażerów eliptycznych.

16 poziomów oporu, które sprawdzą się także u osób zaawansowanych. Szeroka gama pozwoli ustrzec się przed „efektem plateau”.

Wbudowane programy. M5 Ma podświetlany wyświetlacz, dający dostęp do ręcznego trybu ćwiczeń oraz ośmiu treningów zaprogramowanych. Są to Max Interval, Smart Max Interval, Spalanie Kalorii, Spalanie Tłuszczu, Cel Kaloryczny, Schody oraz testy Steady State i Fitness.

Monitorowanie tętna. bezprzewodowy pas do pomiaru tętna wchodzi w skład zestawu. Można także monitorować puls dzięki sensorom dotykowym.

Dwa profile użytkowników. Dwóch użytkowników może zapisać swoje statystyki i dane treningowe.

Dodatki: Max Trainer M5 ma uchwyt na butelkę z wodą oraz podstawkę do czytania. Jest ona wystarczająco duża, by pomieścić gazetę lub tablet.

Kompaktowość. Trenażer Bowflex Max Trainer zajmuje niewiele miejsca w porównaniu z bieżniami. Ma wymiary 117 x 63,5 x 160 cm i waży 65 kg.

Stepper Max Trainer M5 Bowflex

Trenażer Bowflex Max Trainer M5 – Najważniejsze parametry

Ocena ogólna: 5/5

Nośność: 136 kg

Wymiary: 117 x 63,5 x 160 cm

Programy: 9 programów przy 16 poziomach oporu

 

Wady

Montaż. Montaż zajmuje co najmniej godzinę. Warto jest zapłacić za taką usługę dodatkowo – oszczędzi to sporo stresu.

Najlepszy dla osób zaawansowanych. Nawet najniższy stopień oporu będzie zbyt duży dla osób początkujących. Mimo, iż nie wywiera negatywnego wpływu na stawy, to nie jest zalecany przy rehabilitacji, jak inne eliptyki.

Wygoda nie dla każdego. M5 może okazać się trochę niewygodny dla osób niewysokich, którym bardziej odpowiadałoby ułożenie ruchomych uchwytów bliżej siebie.

Cena. No cóż – nie jest mała, za kwotę w jakiej dostępny jest Max Trainer można jednak nabyć bieżnię z wyższej półki.

Stepper Max Trainer M5 Bowflex

Nasza Opinia

Trenażer Bowflex Max Trainer M5 to mocny sprzęt dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych, które szukają ciekawej alternatywy dla bieżni. Jego główną wadą jest wysoka cena, jednak nie da się ukryć, ze może on stanowić potężne narzędzie w treningu całego ciała w krótszym czasie, niż sądziłeś, że jest to możliwe. W tym aspekcie jest bardziej atrakcyjny od modelu M3 dzięki dodatkowym programom, integracji z aplikacjami oraz dodatkowym poziomom oporu.

 

Zobacz również:  Stepper / Orbitrek HIIT Trainer ProForm  |  Profesjonalne steppery treningowe SportsArt   |   Profesjonalne steppery treningowe SportsArt

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować *