Szukasz pełnej wyzwań alternatywy dla bieżni? Z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę niezwykle efektywnego Bowflex Max Trainer M5. Ta kompaktowa maszyna do użytku domowego została zaprojektowana tak, by przewyższać bieżnie na kilka różnych sposobów. Angażuje całe ciało, nie wpływa negatywnie na stawy i jest stworzona do szybkiego spalania kalorii. Można na niej spalać kalorie 2,5 x szybciej, niż na bieżni!

Stepper Max Trainer M5 Bowflex

Jak to działa?

Max Trainer M5 ma 16 poziomów oporu. Dolna część ciała pracuje w ruchu eliptycznym lub takim, jak podczas wchodzenia po schodach, zależnie od ustawień. Górna część ciała wzmacnia się przy wykorzystaniu ruchomych ramion. Brzmi podobnie do większości orbitreków, ale prawda jest taka, że M5 może być dwa razy efektywniejszy w modelowaniu ciała.

Maszyny, które nie wywierają nacisków na stawy, takie jak Bowflex M5 są popularne między innymi dlatego, że minimalizują ryzyko urazów. Podczas ćwiczeń na M5, inaczej niż na bieżni, stopy nigdy nie opuszczają podłoża. Płynny ruch jest delikatny dla stawów, a zerowy nacisk sprawia, że można ćwiczyć o wiele bardziej energicznie, niż zwykle. Read More »

Marka ProForm, od jakiegoś czasu obecna również na polskim rynku, dokłada starań, by swoim użytkownikom dostarczać niekonwencjonalnych i ciekawych rozwiązań, tak, by ich treningi były ciekawe i urozmaicone. Ciekawym rozwiązaniem jest dedykowany do użytku domowego Stepper / Orbitrek  HIIT Trainer Proform, który jak wspomniano, łączy w sobie dwa urządzenia: stepper oraz orbitrek.

Konstrukcja HIIT Trainer ProForm

Urządzenie wykonano z najwyższą dbałością i z wysokiej jakości materiałów. Gwarantuje to trwałość i wysoką jakość urządzenia, jak również jego wydajną i płynną pracę. Jest dość kompaktowy (wymiary 132 x 74 x 170 cm – dł. x szer. x wys.), dzięki czemu sprawdzi się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Płynność ruchu gwarantuje ważące 13 kg koło zamachowe.

Orbitrek – Stepper HIIT Trainer ProForm

Ergonomia

Podczas ćwiczeń stopy użytkownika ustawione są na szerokich, amortyzowanych płozach. Ręce kładziemy na pokrytych antypoślizgowym materiałem ramionach. Mają one bardzo ciekawy kształt, dzięki któremu ułożenie rąk może być naprawdę wielopozycyjne. Można je również trzymać na nieruchomych uchwytach. Read More »

Marka SportsArt to jeden z czołowych producentów stepperów na naszym rynku. W swojej ofercie mają profesjonalny sprzęt (który spotkać można w ponad 500 obiektach w całej Polsce), w tym bieżnie, rowery, orbitreki, wysokiej klasy sprzęt siłowy, a także, oczywiście, steppery klubowe.Steppery klubowe SportsArt różnią się od tych domowych nie tylko ceną – są znacznie większe, stabilniejsze, oferują o wiele więcej funkcji, programów i pozwalają na wykonywanie większego zakresu ruchów. Marka SportsArt oferuje steppery charakteryzujące się bardzo wysoką jakością wykonania. W ich ofercie znaleźć można między innymi:

Steppery klubowe SportsArt  – Stepper 7100

Posiada wbudowany generator, dzięki czemu nie musi być podłączony do prądu. Ma nośność 120 kilogramów i regulację oporu w 28-stopniowej skali. Ergonomiczne uchwyty pozwalają na dużą wygodę w wybranej pozycji ćwiczeń. Na wyświetlaczu pojawiają się informacje na temat czasu, wysokości, stopni, kalorii, tętna (które mierzyć można przy wykorzystaniu pasa telemetrycznego Polar bądź sensorów dotykowych ). Można skorzystać z gotowych programów treningowych, prezentowanych graficznie – pozwalają na urozmaicenie treningu, co pozwala spalić większą ilość kalorii. Model ten jest bardzo popularny i często można spotkać go w siłowniach i klubach fitness.

Steppery klubowe SportsArtvSportsArt_Stepper_7100

Steppery klubowe SportsArt - SportsArt_Stepper_7100_silownia Read More »

Stepper jest doskonałym urządzeniem do treningu cardio – podczas godziny treningu można spalić od 500 do nawet 800 kcal (ilość zależy od płci, wieku, wagi, wytrenowania a także intensywności). To jeden z ulubionych sprzętów treningowych kobiet, ponieważ poa intensywnym spalaniem tkanki tłuszczowej, oferuje on również modelowanie nóg i pośladków, na czym większości Pań jak wiadomo bardzo zależy. Jednym z najbardziej zaawansowanych stepperów do użytku domowego jest model Stepper Kettler Montana (można go również wykorzystywać pół-komercyjnie, w małych klubach czy siłowniach hotelowych). Jego konstrukcja jest wytrzymała i daje poczucie stabilności.

Stepper Kettler Montana

Dużą wygodę zapewnia też umieszczona z przodu, ergonomiczna poręcz.

Pozwala ona na wykonywanie ćwiczeń w różnych pozycjach (pozycja bardziej pochylona sprzyja pracy mięśni pośladków, a trudno ją utrzymać bez poręczy), jest również przydatna dla osób, które mają problem z utrzymaniem równowagi. Posiada również regulację siły oporu (tłoki hydrauliczne), dzięki czemu intensywność można dostosować do indywidualnych potrzeb i predyspozycji użytkownika. Read More »